Jdi na obsah Jdi na menu
 


Touch Diamond je stylový komunikátor, který v drobném těle velikosti 102 x 51 x 11,33 mm a hmotnosti 110 gramů ukrývá ty nejmodernější technologie, podepřené novým uživatelským rozhraním s názvem TouchFLO 3D (dříve Manila).

HTC Touch Diamond

Tato nedílná součást použitých Windows Mobile 6.1 Professional umožní animovaný přístup k oblíbeným kontaktům, textové korespondenci, multimédiím a počasí v neobvykle přehledné formě. Vše je vyvedeno do nejmenšího detailu a ony animované přechody vypadají na VGA displeji skutečně dobře.

HTC Touch Diamond HTC Touch Diamond HTC Touch Diamond

Takto náročné grafické efekty si však žádají odpovídající hardware. Ten v případě Touch Diamondu ztělesňuje nová čipová sada Qualcomm MSM7201A (528 MHz procesor, 192 MB RAM, 256 MB FlashROM). Kromě asi třetiny z FlashROM bude uživateli plně k dispozici vnitřní paměť velikosti 4 GB. Tu však oproti původním zprávám nebude možné rozšířit o další gigabyty – microSD slot se totiž do tak tenkého těla nevešel. To však není nijak veliký problém, 4 GB budou pro drtivou většinu zákazníků zcela dostačující.

HTC Touch Diamond HTC Touch Diamond HTC Touch Diamond

Použitý telefonní GSM/UMTS modul podporuje datové přenosy GPRS/EDGE, HSDPA (až 7,2 Mbps) a HSUPA. Dvou posledně jmenovaných zkratek si bohužel v našich končinách příliš neužijeme. Všichni se ale jistě budou těšit z nového webového prohlížeče dle představ HTC.

HTC Touch Diamond

Tomu nebude chybět snadný zoom stránek a jejich posouvání tahy prstů po displeji. Další novinkou je vestavěný senzor pohybu, který při překlopení přístroje automaticky jeho orientaci přizpůsobí i displej (z režimu portrait na landscape a naopak). Vše je detailně vidět na následujícím videu.

HTC Touch Diamond - internetový prohlížeč, YouTube klient:

  

Nově se u Diamondu setkáme s vestavěným klientem pro prohlížení videí na YouTube, který si tolik chválí uživatelé Apple iPhone.

HTC Touch Diamond

K připojení k počítači je připraven HTC ExtUSB konektor, který využijete k nabíjení přístroje i k poslechu muziky přes dodávaná sluchátka. Absence klasického audio jacku tak bude spolu s baterií kapacity jen 900 mAh asi jedinou slabinou této novinky. Je třeba ale uznat, že ono magické číslo před jednotkou mAh neznamená vše, velký vliv má samotná optimalizace odběru. Výrobce přitom udává, že by akumulátor měl vystačit až na 4 hodiny hovoru, což není málo.

HTC Touch Diamond

Finální výbava:

Název HTC Touch Diamond
 Rozměry [mm]  102 x 51 x 11,5
 Hmotnost [g] 110 g
 Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional
 Procesor Qualcomm MSM 7201A, 528 MHz
 RAM 192 MB
 FlashROM 256 MB
 Vnitřní paměť 4 GB (Samsung MoviNAND)
 Paměťový slot ne
 Sítě Quadband GSM, UMTS
 Data GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
 Displej - rozlišení 480 x 640 pix
 Displej - úhlopříčka 2,8" (72 mm)
 Displej - barvy 65 536
 Satelitní navigace NMEA 0183
 Wi-fi 802.11 b/g
 Bluetooth verze 2.0, EDR, A2DP
 Infraport ne
 Digitální fotoaparát 3,2 MPix
 Autofocus ano
 Videotelefonie ano, VGA
 FM rádio  ano
 Další TouchFLO 3D, pohybový senzor
 Baterie 900 mAh

 

www.idnes.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář